Warunki transportu płyt warstwowych.

Pomimo swoich doskonałych parametrów technicznych i wysokiej odporności na uszkodzenia, płyty warstwowe należy jednak transportować w odpowiednich warunkach. Tutaj należy sprawdzić zalecenia producenta, który zazwyczaj określa sposoby transportu i przechowywania płyt przed ich montażem.

Przygotowane do montażu płyty warstwowe są najczęściej zabezpieczone odpowiednią grubą folią, która stanowi dla nich barierę ochronną. Tą folię zdejmuje się dopiero po przymocowaniu płyt do konstrukcji stalowej. Płyty warstwowe są zazwyczaj transportowane w specjalnych skrzyniach, które powinny być nieco większe niż same płyty.

W rogach powinny zostać umieszczone narożniki ochraniające, które będą amortyzowały ewentualne uderzenia. Dzięki temu płyty warstwowe nie odkształcą się i dotrą na miejsce w niezmienionej formie. Należy pamiętać, że jakakolwiek zmiana kształtu płyty dyskwalifikuje ją z użytkowania.

Skrzynie przeznaczone do transportu powinny posiadać proste, równe dno, a płyty warstwowe przymocowane do nich pasami, które zabezpieczą przed przemieszczaniem się płyt. Pasy jednak nie mogą być zbyt ciasne, by na płytach nie powstały wgniecenia.

Oczywiście płyty muszą być przewożone odpowiedniej wielkości samochodem, a prędkość auta podczas przewożenia płyt nie powinna przekraczać 70 km/h. Odpowiednie przygotowanie transportu sprawi, że płytom nic nie zagrozi i nie ulegną one zniszczeniu.

This article was written by admin